Драматична победа нареди Динамо плътно зад лидерите (видео)

Динамо (Москва) се изкачи на 4-о място в руската Премиер лига. Отборът на Сандро Шварц изтръгна трите точки при гостуването си на Тамбов в един от най-драматичните мачове от старта на сезона. Динамовци се наложиха с 2:1, като победния гол вкара Николай Комличенко от дузпа в добавеното време. Въпреки че бяха с двама човека по-малко, футболистите на Тамбов също получиха дузпа в последните секунди, но Антон Шунин спаси удара на Герман Онуоха.

Динамо събра 23 точки, колкото има и Ростов. "Бяло--сините" имат втората най-добра защита в елита и това е основната причина да са съвсем близо до водачите в таблицата. Тамбов допусна първа загуба в последните 4 кръга и заема 12-а позиция в подреждането.
Срещата в Саранск започна с ранен гол за Динамо. Негов автор стана Даниил Лесовой. Той се оказа на върха на перфектна контра, преминала през Даниил Фомин. До почивката гостите доминираха, но не успяха да вкарат второ попадение.

След почивката беше много по-интересно. В 54-ата минута Антон Килин беше изгонен за втори жълт картон и Тамбов остана с 10 човека, а в 60-ата беше изгонен още един футболист на домакините - Гурам Тетрашвили.
Динамо по никакъв начин не се възползва. Вместо това, в 63-ата минута Иван Ордец извърши нарушение в наказателното поле и Онуоха изравни от отсъдената дузпа. Последва мощен натиск на гостите, но напълно безплоден.

В третата минута на добавеното време бранител на Тамбов игра с ръка в наказателното поле и реферът Сергей Карасьов прегледа ситуацията с ВАР, след което даде дузпа. Комличено не сбърка и всичко изглеждаше решено. След още три минути самият Комличенко направи дузпа и Тамбов можеше да се добере до равенството с 9 човека. Онуоха обаче се провали при второто си изпълнение от бялата точка и Шунин се превърна в герой за Динамо.