Един удар беше достатъчен на Марсилия за трета поредна победа (видео)

Марсилия се представя крайно неубедително в Шампионската лига и няма нито една точка след преполовяването на груповата фаза, но в първенството се стабилизира и тази вечер записа трета поредна победа. Отборът на Андре Вилаш-Боаш спечели с 1:0 при визитата си на Страсбург и излезе на 4-о място в класирането, с равен брой точки с третия Рен.

Единствения гол на "Стад де ла Мено" вкара Морган Сансон. Той влезе като резерва на почивката, а в 72-ата минути донесе трите точки на марсилци след асистенция на Дарио Бенедето. Любопитното е, че това беше единственият удар ОМ в мача, но той се оказа достатъчен за победата. В продължение на 13 години нито един тим в Лига 1 не беше показвал подобна стопроцентова ефективност.

Първото полувреме беше равностойно, но по-добрите положения за гол имаха домакините. Стив Манданда обаче не позволи да бъде преодолян от Адриен Томасон и Димитри Лиенар.

В 60-ата минута Кени Лала стреля силно, но топката срещна дясната греда. В 65-ата Стефан Митрович от домакините докосна топката с ръка в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва.
Марсилия нанесе своя удар в 72-ата минута. Бенедето отклони топката с глава към Сансон, а той с безмилостен шут я заби под гредата.

В края домакините имаха претенции за дузпа, но реферът Йоан Амел прегледа ситуацията с ВАР и не отсъди нарушение. Страсбург остана на предпоследното 19-о място в класирането с едва 6 точки.