Сасуоло и Удинезе не разсеяха скуката (видео)

Сасуоло остана без загуба и след 7-ия кръг в Серия "А", но пропусна възможността да измести Милан от първото място в класирането. Отборът на Роберто Де Дзерби направи 0:0 у дома с Удинезе и е втори в таблицата с 15 точки, докато "фриуланите" са предпоследни с едва 4.

Двубоят беше доста скучен и двамата вратари Андреа Консили и Хуан Мусо нямаха почти никаква работа. Раенството със сигурност е по-ценно за Удинезе, защото тимът за първи път през сезона не допусна гол във вратата си.
В началните минути Консили имаше неубедителна намеса, при която изпусна топката, но реагира бързо и изпревари дебнещия Игнасио Пусето. Сасуоло доминираше сериозно в притежанието на кълбото, но и "неровердите" трудно стигаха до голови положения.

В 30-ата минута Роберто Перейра изведе Марвин Зегелар по левия фланг, а той центрира към далечната греда, където Родриго де Паул се забави и беше блокиран. В края на полувремето защитникът на домакините Джан Марко Ферари опит далечен шут, но не намери очертанията на вратата.
Мануел Локатели игра силно за Сасуоло след почивката, когато отборът на Де Дзерби започна да атакува с повече хора. Джакомо Распадори замени Франческо Капуто, но Сасуоло се луташе пред противниковото наказателно поле.

В края домакините заложиха на еднообразни центрирания, които по никакъв начин не поставиха на изпитание защитата на Удинезе и мачът логично приключи без голове.