ЦСКА-София спря кошмарната серия с гол в 90-ата минута, скандал след края на двубоя (видео и галерия)

ЦСКА-София спря кошмарната си серия от шест шампионатни срещи без победа, след като спечели с 1:0 домакинството си на Царско село в мач от 11-ия кръг на efbet Лига.

Попадението вкара Юнус Санкаре в 90-ата минута след асистенция на резервата Али Соу. Гостите обаче можеха да стигнат до равенството в 93-ата минута, когато Тома Ушагелов пропусна да реализира с глава след фронтален удар от границата на малкия пеналт, който излезе над напречната греда.

Срещата завърши със скандал, тъй като след нейния край играчите на Царско село изразиха бурно претенциите си към съдийството и Реян Даскалов получи червен картон. Причина за действията им бе играта с ръка на Греъм Кери, която не бе забелязана, червените продължиха атаката си и успяха да реализират гол. А също така и за решение на главния рефер през първата част, когато футболистите на Любо Пенев претендираха за дузпа след съприкосновение на Антов срещу Будинов, но сигнал не последва.

79 ЦСКА-София - Царско село
Сред 11-те на червените имаше доста промени. На вратата застана Димитър Евтимов за сметка на Бусато. Атаката поведе Ахмед Ахмедов, а Али Соу се появи след почивката. Сред титулярите започна и Пеняранда. Турицов стартира на десния бек за сметка на Тибо Вион.
Първото по-интересно положение стана факт в 4-ата минута, когато Пеняранда стреля от фаул, но Пласид улови.
В 16-ата минута Будинов се пребори с Антов в наказателното поле, защитникът на червените закачи леко при падането си тарана на гостите, който се свлече на земята и поиска дузпа. Реферът баче прецени, че действията на бранителя не нарушават правилата и не отсъди 11-метров наказателен удар.
В 23-ата минута Жеферсон чукна топката към Пеняранда, който шутира от 20 метра, но покрай вратата. Само 120 секунди по-късно Васев получи извеждащ пас отляво и стреля от малък ъгъл, но Евтимов внимаваше и изби.
До края на полувремето футболистите на Даниел Моралес разиграваха повече топката, но трудно стигаха до наказателното поле на противника, залагайки на изстрели след преки свободни удари от средна дистанция, но те не доведоха до желания резултат.
Допълнителен проблем за домакините дойде и след травмата на капитана Занев, който бе заменен от Юга и халфът заигра в центъра на отбраната.
След почивката ЦСКА-София отново бе малко по-актвният тим, но продължи да не създава чисти голови положения.
В 58-ата минута Санкаре направи двойно подаване с Енрике и стреля силно, но Пласид изби топката, която бе насочена към горния му десен ъгъл. Три минути по-късно и Мазику опита да реализира, но изстрелът му излезе в аут.
В 76-ата минута резервата Йомов напредна добре с топка в крака и изведе Мазику отляво. Последва центриране към Пеняранда, който стреля с глава над вратата.
Така се стигна до 90-ата минута, в която Соу надигра отдясно Васев и центрира успоредно по земя, а Санкаре засече в празната врата за 1:0.
Секунди по-късно пред Санкаре се откри нова възможност за попадение, но този път не сполучи.
В 93-ата минута Царско село спокойно можеше да изравни. Кордейро центрира отляво към Ушагелов, който бе оставен непокрит на границата на малкия пеналт. Последва удар с глава, но над напречната греда.

След края на срещата реферът Станимир Тренчев показа червен картон на капитана на гостите Реян Даскалов, тъй като той и неговите съотборници изразиха бурно претенциите си към съдийството. Те бяха, че преди попадението на ЦСКА-София Греъм Кери игра с ръка. Положението се случи пред очите на страничния рефер, но той не сигнализира, а малко след това падна и победния гол.

ЦСКА-СОФИЯ - ЦАРСКО СЕЛО 1:0