"Червените" трябва да покажат истинското си лице и в първенството

ЦСКА-София дава шанс на Моралес

ЦСКА-София посреща Царско село в мач от 11-ия кръг на първенството и ще търси първа победа от два месеца. За последно "червените" се наложиха с 1:0 над Славия на 30 август, а след това не успяха да стигнат до пълния комплект точки в 6 поредни срещи. Негативната поредица доведе до уволнението на старши треньора Стамен Белчев и срещу Рома тимът беше воден от Даниел Моралес, Красимир Чомаков и Кирил Динчев. На "Олимпико" ЦСКА-София показа завидна дисциплина и себераздаване, а при повече късмет, "армейците" можеха да се поздравят и с победата. Сега те трябва да започнат да печелят в efbet Лига, ако искат да стопят изоставането си от лидерите.

На "Армията" със сигурност имат едно наум преди мача с Царско село. През миналия сезон "червените" бяха изненадани от този съперник и загубиха с 1:2. Тимът на Любослав Пенев е допуснал най-малко голове от всички в елита (7), а неотдавна взе точка от Лудогорец насред Разград. В класирането Царско село е на 8-о място, но с евентуална победа ще изпревари днешния си съперник.
И днес в състава на ЦСКА-София няма да липсват ротации. Отборът разполага с дълга скамейка, а след няколко дни му предстои и важно гостуване на Йънг Бойс, за което със сигурност се мисли отсега. Иван Турицов ще започне като титуляр за първи път през сезона, след като в Рим се включи през второто полувреме. Тиаго Родригес също ще стартира и на него ще се разчита да гради играта на тима. Зад тарана Али Соу ще действат Джером Синклер, Юнус Санкаре и Енрике Рафаел, а Георги Йомов ще получи почивка.

Царско село изигра може би най-слабия си мач в миналия кръг, когато допусна поражение с 0:3 от Локомотив (Пловдив). В този двубой иначе много стабилната защита на отбора се провали след почивката. Любо Пенев няма проблеми с наказани и контузени футболисти. Привлечените неотдавна от Ботев (Пловдив) Иван Бандаловски и Лъчезар Балтанов ще са титуляри, както и ветеранът Борис Галчев, който е сред любимците на "червените" фенове. Атаката ще водят Мирослав Будинов и Панайотис Лука.

"Ще дадем нужния отпор на съперника. Ще играем за името си, за честта си, пък каквото се случи. През пролетта ги победихме. Ще направим нов опит да спечелим", каза сбоственикът на Царско село Стойне Манолов.
Любослав Пенев четири пъти се е изправял като треньор срещу "армейците", но още няма победа. Младият защитник на ЦСКА-София Валентин Антов пък ще запише своя мач номер 50 в елита.