Спартак М отново загуби точки (видео)

Спартак (Москва) на два пъти повеждаше при гостуването си на Урал, но мачът завърши 2:2 и тимът на Доменико Тедеско пропусна еднолично да оглави класирането в РПЛ. Спартаковци делят първото място с ЦСКА (Москва), но е много вероятно след изиграването на останалите двубои от 14-ия кръг да се смъкнат на трета позиция.

Двата гола за московчани отбеляза Александър Соболев, а Павел Погребняк и Рафал Аугустиняк се разписаха за Урал. От Спартак имаха претенции за нарушение преди второто попадение във вратата на Александър Максименко, а при 2:2 домакините претендираха за дузпа.
Срещата в Екатеринбург започна много динамично и в 6-ата минута Спартак вече водеше. Точен беше Соболев след перфектно ниско центриране на левия бек Айртон. Домакините обаче реагираха мигновено и изравниха чрез ветерана Погребняк, който опъна мрежата с глава след корнер, изпълнен от Отман Ел Кабир.

В самия край на полувремето гостите отново поведоха. Виктор Моузес нахлу в наказателното поле и беше фаулиран от Владимир Риков. Реферът Павел Кукуян посочи бялата точка, а Соболев технично превърна дузпата в гол.
Урал намери начин да отговори и този път. В 60-ата минута Аугустиняк напредна напълно необезпокояван и стреля от границата на пеналта. Топката леко се отклони от крака на футболист на Спартак и спря в мрежата.

Финалният щурм на гостите не донесе опасности за вратата на Урал. Бившият отбор на Николай Димитров дори можеше да измъкне победата, но Ерик Бикфалви стреля неточно в 85-ата минута.