Доростол стигна до драматичен успех над Интер (Добрич)

Доростол се добра до третата си победа в първенството в драматичен мач срещу Интер (Добрич). Двубоят се игра при дъждовно време, без публика на стадион „Луи Айер“ и бе част от ХII-тия кръг на Североизточната Трета лига.
Светкавица (Търговище) разпиля Ботев (Нови Пазар) като гост (видео+галерия)
Гостите от Добрич поведоха в резултата още в 17-ата минута от дузпа, реализирана от Александър Василев. В 32-ата минута Емре Акиф изравни и при този резултат двата отбора се прибраха на почивката.

В началото на втората част гостите отново вкараха нов гол във вратата на Веселин Василев. В 56-ата минута капитанът Йордан Джендов надбяга защитата на силистренци и не пропусна за 1:2.

Две минути след това Николай Боев възстанови равенството на терена, а до края на мача нападателите на двата отбора пропуснаха куп изгодни ситуации и пред двете врати. В даденото от реферите продължение Николай Николаев простреля вратата на Федай Алимов за 3:2, с което донесе победата на Доростол.

В следващия кръг силистренци гостуват на Спортист (Ген. Тошево), докато Интер (Добрич) приема у дома в добруджанско дерби Устрем Д (Дончево).