Марек продължава с прекрасните резултати в Трета лига (видео)

Отборът на Марек постигна нов успех в Югозападна Трета лига. Тимът от Дупница надигра с 2:1 Сливнишки герой в двубой от 13-ия кръг на шампионата. Попаденията за лидерите в класирането реализираха Веселин Любомиров (42) и Александър Близнаков (77). Точен за тима на Петър Малинов бе Антонио Михов (76).

Марек е на първо място на Югозапад с актив от 32 точки. Съставът на Сливнишки герой пък събра 14 пункта.

Домакините имаха няколко много опасни атаки. В 27-ата минута Денислав Минчев бе изключително близо до първия гол в двубоя, но той отправи твърде лош изстрел от перфектна позиция.

В 42-ата минута гостите от Дупница откриха резултата. В автор на попадението се превърна Веселин Любомиров, който матира стража Димитър Симеонов.

В 57-ата минута домакините бяха много близо до изравняването на резултата, но бранител на Марек успя да избие кълбото от голлинията.

В 76-ата минута атакуващият футболист на Сливнишки герой Антонио Михов се разписа, след като шутира, кълбото се отби в бранител на гостите и попадна в мрежата на Пламен Младенов.

Отговорът на Марек обаче не закъсня и секунди по-късно Александър Близнаков отбеляза с прекрасен удар от далечна дистанция.
Домакините се опитаха да стигнат до равенството, но защитата на Марек се справи на ниво и добави нови три точки в своя актив.

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ - МАРЕК 1:2

0:1 Любомиров (42)
1:1 Михов (76)
1:2 Близнаков (77)

Стартови състави:

Сливнишки герой: 12. Димитър Симеонов, 4. Сибил Карагьозов, 2. Стефан Илиев, 14. Емил Трендафилов, 13. Мартин Костадинов, 16. Денислав Минчев, 6. Марио Петков, 17. Георги Кузовски, 7. Росен Виденов, 11. Антонио Михов, 21. Стивън Кирилов

Марек: 12. Пламен Младенов, 44. Христо Каймакански, 5. Антонио Арсов, 23. Николай Николов, 16. Иван Калайджийски, 10. Джордж Николов, 77. Милен Иванов, 14. Александър Близнаков, 19. Димитър Пантелеев, 13. Веселин Любомиров, 9. Димитър Чечев