Дортмунд отговори подобаващо, Холанд пак е "чудовище" (видео)

Тимът на Борусия (Дортмунд) бързо се съвзе след двете поредни загуби, записвайки лесен домакински успех с 4:0 над Фрайбург в среща от третия кръг на германския елит. Сензацията Ерлинг Холанд (31’,66’) се отличи с два гола и една асистенция. По едно попадение добавиха Емре Джан (47’) и Феликс Паслак (90'). Герой в сянка е 17-годишният Джовани Рейна, който направи първите три голови паса.

През миналия уикенд “жълто-черните” бяха сразени от Аугсбург, а след това в сряда отстъпиха и от Байерн (Мюнхен) в мача за Суперкупата на страната. Отборът обаче реагира според очакванията и не срещна никакви проблеми срещу Фрайбург. Отново в игра ги нямаше Джейдън Санчо и титулярният вратар Роман Бюрки, които са с дихателни проблеми, без обаче да става дума за коронавирус.

Помощта за Борусия дойде от 11 500 фенове, които бяха допуснати на трибуните на “Сигнал Идуна Парк”. Те ликуваха за първи път в 31-вата, когато Холанд вкара за 1:0 с удар по земя. Две минути след почивката Рейна сложи топката на главата на Джан и той удвои. В 66-ата последва нов пас на американеца към Холанд, който отново не даде шанс на Флориан Мюлер - 3:0. Така норвежецът вече има 4 попадения в 3 срещи за тима в Бундеслигата.

В добавеното време Холанд излезе сам срещу вратаря, но издържа на изкушението и подаде към свободния Паслак, който реализира за 4:0.

За Фрайбург това е първо поражение след победа и равенство в първите два кръга.