Анже нанесе първа загуба на Рен (видео)

В откриващия мач от 8-ия кръг в Лига 1 Рен изненадващо загуби на собствен терен от Анже с 1:2. За домакините това беше първо поражение през сезона. В играта на тима определено се усети умора след мача срещу Краснодар в Шампионската лига. Отборът на Жулиан Стефан поведе рано, но допусна обрат.

Резултата в полза на Рен откри Адриен Хюну в 18-ата минута. Халфът се възползва от лоша намеса на вратаря Пол Бернардони, който изпусна топката, и от около метър нямаше как да сбърка. Анже изравни в 27-ата минута след удар на Софиан Буфал и рикошет, който заблуди стража Алфред Гомис.
До почивката и двата отбора пропуснаха по едно чисто положение. Първо Хамари Траоре стреля на сантиметри от гредата, а после Гомис с мъка изби силен шут на Стефан Бахокен.

Пълният обрат стана факт в 57-ата минута. Тогава Анжело Фулжини се ориентира най-добре в наказателното поле и прати топката в мрежата. Малко по-късно Буфал отправи коварен удар с глава, но Гомис внимаваше.
Гостите имаха няколко опасни контри до края и ако не бяха добрите изяви на Алфред Гомис, Рен можеше да получи още голове.

Втората победа през сезона изкачи Анже на 6-о място в калсирането с актив от 13 точки, а Рен има 15 и заема 3-о място.