Левски достигна до равенство след 0:3 срещу ЦСКА-София (видео)

Сборният тим на Левски от 90-те години до днес успя до достигне до равенство 3:3, след като губеше с 0:3 от отбора на ЦСКА-София в дерби среща от WINBET е-футбол лига. Двубоят беше излъчен по Sportal TV, като сините бяха управлявани от геймъра Цветомир Петров, а червените бяха под контрола на състезателя на Литекс Йоан Бауренски.

ЦСКА-София поведе в 20-ата минута с гол на Соу, 5 минути по-късно Кери запрати топката в долния десен ъгъл и отбеляза втория гол за червените. След изпълнение на дузпа, тимът от „Българска армия“ увеличи резултата на 0:3. Последваха минутите на „Левски“, който реализира първото си попадение чрез Сираков в 34-ата минута. Отново голмайсторът на сините вкара дузпа през втората част и сведе разликата в резултата до едно попадение. Последва силен натиск пред вратата на сините и дясната греда спаси отбора от нов гол на червените. Левски успя да изравни резултата в добавеното от съдията време, когато гол отбеляза легендарния защитник на сините  Илиев. В ответната атака ЦСКА-София имаше шанс все пак да вземе трите точки, но Иванков направи страхотно спасяване.

Вторият телевизионен мач за вчерашния ден беше първият, който противопоставя две дами в WINBET е-футбол лига. Архитектката Йоана Пенелова – Петрова с Левски (София) се изправи срещу Гергана Георгиева с Пирин (Благоевград). С две попадения на Робърта и едно на Паулиньо Левски поведе с 3:0 през първото полувреме. Пирин върна попадение в 77-ата минута чрез Йорданов, но в края Цонев оформи крайния резултат 4:1.

В днешните мачове от WINBET е-футбол лига ще има три тима от Югозапада. Пирин (Благоевград) ще срещне Пирин (Разлог), а Пирин (Гоце Делчев) ще гостува на Царско село.