ВАР спря Ювентус срещу новак, Киеза дебютира с червен картон (видео)

Отборите на Кротоне и Ювентус завършиха наравно 1:1 на “Ецио Шида” в късния мач от съботната програма на 4-ия кръг в Серия “А”. Попаденията отбелязаха Сими (12' - дузпа) и Алваро Мората (21'). Испанецът отбеляза и втори гол, който не беше признат заради много тънка засада. В 60-ата минута пък дебютиралият му съотборник Федерико Киеза получи директен червен картон, а преди това асистира за попадението на "бианконерите".

Андреа Пирло бе подредил състава си в 3-4-2-1. Голямата изненада бе включването на Даниеле Портанова сред титулярите, като той действаше по десния фланг на нападението. Привлеченият в края на трансферния прозорец Киеза пък записа своя дебют за тима. Пред него играеше друго ново попълнение - Деян Кулушевски, а Алваро Мората водеше нападението в отсъствието на заразения с коронавирус Кристиано Роналдо. За първи път през сезона на вратата бе ветеранът Джанлуиджи Буфон. Пауло Дибала остана резерва през целия мач, след като преди няколко дни имаше стомашни проблеми. Схемата на Кротоне бе 3-5-2 с нападатели Жуниор Месиас и Сими.

Домакините взеха аванс в резултата още в 12-ата минута, когато Сими реализира дузпа за нарушение на Леонардо Бонучи срещу Аркадиуш Река. "Бианконерите" обаче бързо изравниха. В 21-ата минута Кулушевски пусна извеждащ пас към Киеза, който на свой ред подаде на Мората, а той отблизо прати топката в противниковата мрежа. В 42-ата добра комбинация между Кулушевски и испанеца доведе до възможност за Портанова, но Алекс Кордас излезе напред и се намеси. Малко след това Педро Перейра също получи отличен шанс да се разпише, но Буфон успя да спаси неговия удар.
В самото начало на втората част воле на Родриго Бентанкур мина много близо до противниковата врата. В 55-ата минута Чигарини пробва изстрел отдалече, който излезе в аут. В 60-ата Киеза настъпа Лука Чигарини при влизане на халфа в краката му, заради което съдията му показа директен червен картон. В 63-ата Кулушевски изпълни пряк свободен удар, а топката първо срещна далечната греда, а след това отиде в обятията на Кордас. В 76-ата резервата Хуан Куадрадо стреля, Мората чукна топката и се разписа за втори път в срещата. След дълго преглеждане чрез ВАР обаче голът беше отменен заради минимална засада на нападателя. До края на мача нито един от двата отбора не сътвори голяма голова опасност и така равенството се запази.

КРОТОНЕ - ЮВЕНТУС 1:1

1:0 Сими (12' - дузпа)
1:1 Мората (21')

Кротоне: Кордас, Магалан, Мароне, Луперто, Перейра, Молина, Чигарини, Вулич, Река, Месиас, Сими

Ювентус: Буфон, Данило, Бонучи, Демирал, Киеза, Бентанкур, Артур, Фработа, Кулушевски, Мората, Портанова