Италия и Нидерландия отстъпиха с по една позиция след редица пропуски (видео)

Отборите на Италия и Нидерландия завършиха 1:1 в дербито от четвъртия кръг на Група 1 на Дивизия “А” на Лигата на нациите. Лоренцо Пелегрини се разписа за домакините в 16-ата минута, а девет по-късно Дони ван де Беек изравни. "Хиксът" в Бергамо обаче не е добра новина за нито един от двата тима, защото по същото време в другата среща от групата Полша разби Босна и Херцеговина с 3:0 и задмина фаворитите. Преди последните два кръга след месец "дружина полска" е със 7 точки, а италианците и "оранжевите" паднаха с по една позиция надолу съответно с 6 и 5 пункта. За финалите в турнира продължава само победителят в групата, а четвъртият изпада в Дивизия “В”.
Мачът ще се запомни с куо пропуски и пред двамата вратари, като особено през второто полувреме играчите като че ли се надпреварваха да провалят атаките в заключителния момент. Тази вечер Роберто Манчини заложи като титуляр на Чиро Имобиле за сметка на наказания Андреа Белоти, който стартира срещу Полша преди дни. Селекционерът на италианците смени и трима от защитниците, като само Леонардо Бонучи от тях запази мястото си в 11-те.
Четирима бяха новите и в състава на Франк Де Бур - Ханс Хатебур, Нейтън Аке, Дони ван де Беек и Мемфис Депай. "Оранжевите" изненадващо действаха с трима централни бранители.
Срещата започна равностойно без никакви положения. Първата опасност дойде в 16-ата минута и завърши с попадение в мрежата на нидерландците. Тогава Николо Барела изведе Пелегрини сам срещу Яспер Силесен и футболистът на Рома не сгреши за 1:0.
Четири минути по-късно и Имобиле се измъкна зад последния в отбраната, но се забави и не успя да завърши с шут.
Нападателят на Лацио получи нов шанс в 23-ата, но този път Силесен се намеси и отрази.
Веднага след това - в 25-ата минута, "лалетата" изравниха. Точен беше Дони ван де Беек, след като преди това неволно спря удара на Мемфис Депай.
В последвалите минути доминиращ беше отборът от Ниската земя. В 36-ата само шансът спаси Джанлуиджи Донарума от втори гол в мрежата му, след като Люк де Йонг пропусна с глава от 6-7 метра.
"Скуадра"-та можеше отново да излезе напред в резултата в 40-ата минута, когато последователно двамата крайни защитници Леонардо Спинацола и Данило Д'Амброзио накараха гостуващия страж да се намесва след техни изстрели.
Втората част започна с няколко опасности пред вратата на Донарума, дошли след центрирания.
Изненадващо обаче италианците пропуснаха шанс за втори гол, след като в 56-ата Имобиле се оказа сам срещу вратаря, но шутира в него.
Мачът продължи да бъде отворен и двата тима нападаха свободно, но и двата пропускаха шансовете си. Активен за домакините беше Мойс Кийн, който замени Федерико Киеза. На няколко пъти играчите на Манчини успяха да пробият по дясното крило, но после винаги следваше неточен пас в наказателното поле.
До края се редуваха положения и пред двете врати, но никой не стигна до победен гол