Израел обърна Словакия от 0:2 (видео)

Израел постигна първа победа в тазгодишото издание на Лигата на нациите. Хеттрик на Еран Захави донесе драматичния обрат от 0:2 до 3:2 при визитата на Словакия. Домакините поведоха с голове на Марек Хамшик и Роберт Мак, но след почивката рухнаха. Начело в групата е Шотландия с 10 точки, пред Чехия с 6 и Израел с 5, а словаците са последни с едва 1 точка.

През миналата седмица и двата отбора играха полуфинални плейофи за класиране на Евро 2020. Словаците елиминираха след дузпи Ейре, а Израел отпадна след изпълнение на наказателни удари от Шотландия. В последвалите мачове от Лигата на нациите днешните съперници регистрираха загуби и се озоваха на последните две места в групата.

Роберт Боженик от Фейенорд поведе атаката на словаците, а зад него действаха Алберт Руснак, Ондрей Дуда и Роберт Мак.
Селекционерът на Израел Вили Рутенщайнер пусна двама нападатели в лицето на Мунас Дабур и Еран Захави. Бибрас Натхо беше с диригентската палка в средата на терена.
Ветеранът Марек Хамшик откри резултата в 17-ата минута. Лидерът на домакините стреля от пряк свободен удар от ъгъла на наказателното поле, а вратарят на израелците Офир Марсиано реагира със закъснение и позволи на топката да мине под плонжа му.
Домакините продължиха да са по-добрият отбор на терена и в края на полувремето удвоиха аванса си. Това стана след хубава комбинация между Дуда и Мак, завършена с прецизен изстрел от футболиста на Ференцварош. Секунди по-рано Дабур нацели гредата при една от малкото стойностни атаки на Израел.
В 61-ата минута Захави пропусна от чиста позиция, но в 68-ата именно той върна надеждите на гостите поне за равенство. Новото попълнение на ПСВ Айндховен засече центриране от корнер на Манор Соломон и не остави шансове на вратаря Доминик Грайф.
В 76-ата минута Ея Голаса подаде на Захави, който подложи крак и вкара за 2:2. Това не беше всичко, защото в самия край на мача звездата на Израел оформи хеттрика си и донесе победата на своя тим. Подаването отново беше на Голаса, а Захави опъна мрежата с мощен шут от границата на наказателното поле.