Англия нанесе на Белгия първа загуба от две години (видео)

Англия постигна обрат срещу Белгия на “Уембли” и спечели с 2:1 двубоя от група 2 на дивизия А на Лигата на нациите. Тимът на Гарет Саутгейт се оказа догонващ още в 16-ата минута, когато Ромелу Лукаку откри резултата от дузпа. Рашфорд изравни в 39-ата минута също от наказатален удар. Мейсън Маунт донесе победата на домакините с голяма доза късмет в 64-ата минута. Неговият удар се отклони в Алдервейрелд и прехвърли Миньоле.

За белгийците това е първа загуба от ноември 2018. В този период те записаха 12 поредни победи в състезателни срещи. С днешния успех Англия изпревари Белгия и вече е лидер в групата с актив от 7 точки, а тимът на Роберто Мартинес е втори с 6 точки.

Докато мнозина в Англия се чудеха на някои от решенията на Гарет Саутгейт, отборът му започна активно двубоя. Наставникът пусна три крайни десни защитника в формация с трима централни бранители. Трипиър играеше отляво, Уокър в центъра, а единствено Александър-Арлонд бе на типична за него позиция. Донякъде изненадващо бе решението Джак Грийлиш да бъде остане на резервната скамейка, въпреки че се намира във великолепна форма.
Добрият старт на домакините не бе показателен за развоя на мача, тъй като много бързо белгийците започнаха да контролират събитията на терена. В 11-ата минута Караско прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада. Страничният съдия обаче вдигна флага много късно, което породи недоумение. При липсата на ВАР нямаше начин ситуацията да бъде проверена от реферите.
Малко по-късно гостите все пак стигнаха до гол. Лукаку напредна и влезе в наказателното поле, като бе повален от Дайър. Потърпевшият изпълни дузпата и откри резултата. Това бе първият гол, който Англия получава, след като в предишните шест двубоя запази вратата си суха.
В тези минути Белгия имаше предимство, но не се възползва и не увеличи преднината си. Това предостави възможност на тима на Саутгейт да поизравни играта и дори да изравни. След ъглов удар, изпълнен от Трипиър, Мюние задържа Хендерсън и съдията отсъди дузпа. Маркъс Рашфорд бе точен от бялата точка и направи резултата 1:1. Малко преди почивката Лукаку великолепно изведе Караско сам срещу Пикфорд, но той стреля покрай вратата.
През второто полувреме англичаните имаха по-голям контрол, а в играта на съперника им нямаше ритъм. Положенията и пред двете врати бяха рядкост. В 64-ата минута домакините поведоха с голяма доза късмет. Мейсън Маунт пробва удар от дистанция. Топката се отклони в Алдервейрелд и сериозно промени посоката си, прехвърли Миньоле и се озова в мрежата.
Караско пропусна да изравни в 72-ата минута. Той бе изведен от Де Бройне сам срещу Пикфорд, но отново стреля неточно, като направи втори голям пропуск. Към края белгийците доминираха, но без да създават положения.
Осем минути преди края Хари Кейн, който влезе като резерва, пропусна отлична възможност. След ъглов удар той бе оставен непокрит, но след удара му с глава топката мина покрай вратата. Малко по-късно и Рашфорд не се възползва от добра ситуация.
АНГЛИЯ - БЕЛГИЯ 2:1
0:1 - Лукаку (16-д)
1:1 - Рашфорд (39-д)
2:1 - Маунт (64)