Зрелищно второ полувреме и поделени точки между Парагвай и Перу (видео)

Отборите на Парагвай и Перу направиха равенство 2:2 в първия си мач от квалификациите за Световното първенство през 2022 година. Всчко най-интересно на стадион "Дефенсорес дел Чако" в Асунсион се случи след почивката. По две попадения вкараха Аанхел Ромеро и Андре Карийо.

Парагвайците имаха няколко добри положения през първото полувреме, но не се възползваха от тях. В 52-ата минута Карийо беше оставен непокрит в наказателното поле и с удар от въздуха откри резултата. Четвърт час по-късно Ромеро овладя топката след центрира от десния фланг и безпроблемно я прати в мрежата за 1:1.
Отново нападателят на Сан Лоренцо се разписа в 81-ата минута и даде преднина на "гуараните". Той беше точен с диагонален изстрел след грешка на перуанската защита. Само 4 минути по-късно обаче Мигел Трауко намери в наказателното поле Карийо и той с плонж с  глава донесе точката на "инките".

Следващият мач на Парагвай е гостуване на Венецуела, а Перу ще посрещне Бразилия.