Парагвай с първа победа в световните квалификации

Отборът на Парагвай постигна първи успех в квалификациите за Мондиал 2022, след като надви като гост с 1:0 състава на Венецуела на стадиона в Мерида. В първия си мач от квалификациите "гуараните" записаха равенство 2:2 у дома срещу Перу. Със събраните 4 точки те се наредиха на третата позиция във временното класиране.

Единственото попадение в мача падна едва пет минути преди края на редовното време, като негов автор стана Гастон Хименес. Той се разписа с удар от наказателното поле, след като получи топката от Еспинола.

Преди това гол на венецуелския халф на испанския Гранада Анхел Ерера беше отменен след намесата на ВАР. В петата минута на добавеното време Ерера не успя да реализира и от дузпа и така успехът бе записан на сметката на Парагвай.