Уругвай удари Чили в последните секунди (видео)

Уругвай стартира с победа квалификациите за Мондиал 2022. "Урусите", водени от Луис Суарес, надвиха с 2:1 Чили в Монтевидео. Новият нападател на Атлетико Мадрид откри резултата от дузпа в 39-ата минута, но в началото на второто полувреме голямата звезда на чилийците Алексис Санчес донесе точката на своя тим. В добавеното време Максимилиано Гомес се превърна в герой за домакините.

В първите минути Уругвай притисна съперника и Федерико Валверде уцели гредата. Двукратните световни шампиони успяха да поведат малко преди почивката с попадение от дузпа на Суарес, отсъдено за игра с ръка в наказателното поле на Себастиан Вегас. Реферът Ебер Акино прибегна до намесата на ВАР и посочи бялата точка, а Суарес вкара 22-ия си гол в световни квалификации, с който за кратко изпревари Лионел Меси по този показател.
Чилийците се активизираха през второто полувреме и успяха да изравнят след многоходова комбинация в 54-ата минута. Извеждащият пас на Чарлес Арангис остави Алексис Санчес сам срещу Мартин Кампаня и крилото на Интер не пропусна - 1:1.

Драматичната развръзка на "Сентенарио" дойде след изтичането на редовното време. Първо Диего Годин пропусна от добра позиция с глава, а когато гостите вече усещаха, че ще си тръгнат с ценно равенство, бяха наказани от Макси Гомес. Нападателят на Валенсия се бе появил на терена в 87-ата минута, а в 93-ата посрещна една лошо отбита топка и със силен удар донесе успеха на Уругвай.