Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Костадинов се контузи, под въпрос е за сблъсъка с Унгария (видео)

Българският национал Георги Костадинов беше заменен принудително в мача от 10-ия кръг на руската Премиер лига между Тамбов и Арсенал (Тула), завършил 1:1. Костадинов напусна терена на полувремето, след като почувства болка в десния крак в областта между прасеца и ахилеса. За да се избегне контузия, той беше заменен от Артьом Сокол. Утре 30-годишният полузащитник ще премине преглед, а ако се наложи и ще се подложи на ядрeно-магнитен резонанс, след което ще стане ясно какво е състоянието му.

Халфът трябва да се яви в понеделник на лагера на националния отбор за решителния сблъсък с Унгария, които може да ни прати само на един мач от класиране на Европейското първенство, което бе отложено за следващата година. В 27-ата минута той получи малко пресилен жълт картон, след като при борба за висока топка при падането на земята с лакът удари в тила Михаил Костюков от домакините.Треньорът на Арсенал Сергей Подпалий направи няколко вътрешни размествания, които засегнаха и Костадинов. Българинът беше преместен в тройката централни защитници, заедно с Гиа Григалава и Максим Беляев. От състава заради контузия отсъстваше голмайсторът на тима Евгений Луценко.

Тамбов подходи по-смело в началните минути и защитникът Сослан Таказов пропусна добър шанс да открие резултата. Въпеки че предимно се бранеха, гостите поведоха в 43-ата минута с куриозен гол. Кадири стреля от границата на наказателното поле, а Сергей Рижиков по комичен начин позволи на топката да мине между краката му.
След почивката Тамбов отново беше по-добрият терен. Михаил Левашов се отличи с няколко важни спссявания, но усилията на "вълците" бяха възнаградени в последните минути. Игор Горбатенко фаулира ненужно Евгений Шляхов, а Чуперка реализира дузпата.
Чак в добавеното време футболистите на Арсенал се изнесоха в по-предни позиции и опитаха да измъкнат победата, но вече беше късно.