Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Пропусната дузпа закотви Ротор на дъното (видео)

Новакът Ротор остана на дъното в РПЛ след нова загуба, този път с 0:2 у дома от Тамбов. През първото полувреме Зурико Давиташвили пропусна дузпа за домакините, а гостите стигнаха до трите точки с попадения на Аалександър Карапетян (57') и Герман Онуоха (83').

Във Волгоград гледаха на днешния мач като отличен шанс отборът да запише първа победа в елита от 15 години. Въпреки че бяха по-добрият отбор до почивката и създадоха повече положения, футболистите на Александър Хацкевич така и не успяха да вкарат гол.

В 9-ата минута гредата спаси Тамбов след удар на Камил Мулин, а в средата на полувремето Зурико Давитавили стреля силно от границата на наказателното поле, но Сергей Рижиков докосна топката с върха на пръстите си и тя отново срещна гредата. При опита за добавка на Иля Жигульов, той бе повален от Вараздат Ароян и домакините получиха дузпа, но Рижиков парира изстрела на Давиташвили.
Ветеранът на вратата на Тамбов имаше още няколко важни намеси през първата част. Той отрази удари на Фламарион Жуниор и Мулин, а играчите на Ротор сякаш се обезвериха от пропуските си и след почивката не можаха да продължат да доминират.
В 57-ата минута влезлият като резерва за Тамбов Карапетян откри резултата. Арменският национал се възползва от груба грешка в защитата на Ротор и хладнокръвно насочи топката под плонжа на Йосип Чондрич. Четвърт час преди края Давиташвили шутира на сантиметри от целта, а в 82-ата минута новото попълнение на Тамбов Оливие Тил подаде на празна врата на Онуоха, който сложи точка на спора.
Тамбов вече е на 12-о място в класирането, а в следващия кръг ще гостува на друг тим от долната половина на таблицата - Урал. На Ротор предстои визита на Локомотив (Москва). Тимът от Волгоград има само 3 точки и единствен няма победа след 11 изиграни мача.