Мъките на Славия продължиха и в Монтана (видео)

Славия загуби с 1:2 при гостуването си на Монтана в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Тони Тасев откри резултата за "сините" в 11-ата минута, а десет по-късно резервата Георги Вълчев изравни след хубав пас на Калоян Кръстев. В 29-ата минута топката отново се спря в мрежата на столичани. Този път точен беше мароканецът Билал Бари. Така Монтана се отдалечи на 7 точки от червената зона в класирането. Там пък продължават да се мъчат славистите, които регистрираха на "Огоста" своята шеста загуба през сезона.

Мачът започна с малко по-добра игра на домакините. В шестата минута те разиграха по любопитен начин след корнер, но последвалият удар на Борислав Балджийски се спря в ръцете на Антониос Стериакис. В 11-ата минута Тони Тасев получи топката на 13-14 метра от голлинията на "белите". Последва плътен удар с десния крак, с който крилото забучи топката в близкия ъгъл - 1:0 за Монтана!

В 22-ата минута Калоян Кръстев от Славия се пребори на скорост със Стефан Цонков отдясно, след което се обърна с финт и върна топката към дъгата на наказателното поле. Последва точен изстрел на Георги Вълчев по тревата - 1:1! Малко по-рано халфът се беше появил на игрището на мястото на Филип Кръстев, който напусна с контузия.

Монтана обаче удари отново. В 29-ата минута Тасев напредна отляво и пусна пас към Билал Бари. Без забавяне мароканският нападател на "сините" простреля Стериакис за 2:1.

През второто полувреме играта загуди от блясъка си и опасните атаки към двете намаляха осезаемо. В средата на тази част Радослав Кирилов пробва с шут да изравни резултата след ъглов удар, а отговорът на тима на Никола Спасов дойде от крака на Тасев. Топката обаче профуча над рамката на "белите". До последния съдийски сигнал Славия не намери път към изравняването и пълният комплект точки остана за домакинския отбор.

Монтана 2:1 Славия