ЦСКА 1948 размаза Ботев Пд с хеттрик на Камбуров и изпревари ЦСКА-София в efbet Лига (видео+галерия)

ЦСКА 1948 разгроми с 5:0 Ботев (Пловдив) в мач от 8-ия кръг на efbet Лига и се изкачи на четвърто място в класирането, изправарвайки ЦСКА-София, който утре гостува на Етър.

Над всички в днешния мач на стадион "Васил Левски" бе Мартин Камбуров, който се отличи с хеттрик (36, 62, 68) и асистенция за гола на Галин Иванов в 45-ата минута. Петото попадение реализира Георги Русев (50).

Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на гостите. Галин Иванов дриблира в 8-ата минута отляво и намери Камбуров в наказателното поле. Таранът върна към Сашо Александров, който шутира силно от 22 метра, но над напречната греда.
Ботев отговори на предизвикателството в 11-ата минута, когато Еспиноза стреля от упор с глава след центриране на Неделев от фаул, но Наумов изби в корнер.
61 ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив)
Последва накъсана игра в центара на терена до 36-ата минута. Тогава червените организираха добра атака през центъра, топката достигна до Денислав Александров, който шутира от 16-17 метра, изстрелът се спря в ръката на Еспиноза и реферът Петър Костадинов отсъди дузпа, а Камбуров реализира от бялата точка за 1:0.
ЦСКА 1948 нанесе втори удар на Ботев в даденото от рефера продължение на първата част и отново Камбуров бе главно действащо лице. Таранът намери с великолепен пас Галин Иванов на задната греда, а крилото на червените отбеляза ефектен гол от воле за 2:0.
През второто полувреме имаше само един отбор на терена и това бе този на ЦСКА 1948. Секунди след неговото начало Камбуров изведе Иванов сам срещу Аргилашки, но вратарят на пловдивчани спаси своя тим от трето попадение.

То обаче стана факт малко по-късно. Георги Русев преодоля Работов отляво на границата на наказателното поле в 50-ата минута, влезе навътре и след фалцов шут по земя в далечния ъгъл покачи на 3:0.

Само 120 секунди по-късно Денислав Александров излезе сам срещу Аргилашки леко вдясно, но стражът на гостите спаси изстрела на фланговия играч.

ЦСКА 1948 не спря с головете след нов точен шут на Камбуров в 62-ата минута. Денислав Александров надбяга Цикарски отдясно, след което върна към своя съфамилник Сашо Александров. Последва центриране към Камбуров, който хладнокръвно с глава отбеляза в обратния ъгъл за 4:0.

Това не бе всичко от Камбуров в този мач. В 68-ата минута той получи пас от Русев пред наказателното поле и стреля. Аргилашки чукна леко топката, тя се отби в горната греда, след което в тялото на вратаря и влетя в мрежата му за 5:0.

В 75-ата минута Неделев пропусна да намали, когато излезе сам срещу Наумов, но стражът на червените успя да спаси.

Домакините не спряха да атакуват и в 83-ата минута бяха близо до поредно попадение. Пиргов свали към резервата Гущеров, който шутира от воле, но на сантиметри покрай лявата греда.

Така ЦСКА 1948 продължи своя възход под ръководството на Красимир Балъков и Красимир Петров. Преди седмица червените отново вкараха пет гола, надигравайки Етър с 5:1.

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 5:0