13 гола, 2 греди и още дузина пропуски на Локо (Дряново) – Бдин (Видин)

В отложен мач от 7-ия кръг на Северозападна Трета лига Локомотив (Дряново) разгроми Бдин (Видин) с 10:3. Стана своеобразен празник на атакуващияфутбол, а заслугата е и на двата отбора. Освен 13-те попадения нападателите уцелиха два пъти гредите и пропиляха поне още дузина възможности за гол.

Тон за голеадата даде таранът на домакините Момчил Савов в 10-ата минута. За по-малко от четвърт час партньорът му в атака Георги Колев записа хеттрик, разписвайки се в 15-ата, 24-ата и 28-ата минута. Само след секунди Савов направи 5:0. Видинчани не се предадоха – Александър Соколов уцели гредата, а Ангел Каишев реализира за 5:1. Веднага след почивката Соколов вкара второ попадение за Бдин.

После дойдоха минутите на Явор Генчев, който в 51-ата минута беше точен от фаул, а малко след това и от дузпа – 7:2. Скоро Янек Кирилов намали на 7:3. В 68-ата минута обаче Атанас Ингилизов отново опъна видинската мрежа. После Колев заби четвъртия си гол в мача, а малко преди края Рачо Генков оформи окончателното 10:3. Той уцели и гредата.

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 12. Никола Василев, 13. Денчо Шипкалиев, 15. Илиян Илиев, 7. Йордан Иванов, 2. Тихомир Димитров Трифонов, 8. Константин Йорданов (капитан), 23. Явор Генчев, 14. Тодор Чирпанов, 9. Момчил Савов, 17. Георги Колев, 6. Мартин Иванов
Треньор: Мартин Кръстев
БДИН: 13. Росен Вергилов, 9. Денис Николов (капитан), 15. Борис Нинков, 8.Кристиан Коцов, 17. Милчо Милчев, 16. Деян Захариев, 10. Мартин Михайлов, 11. Ангел Каишев, 19. Янек Кирилов, 4. Александър Соколов, 3. Теодор Тошев
Треньор: Мартин Огнянов