Дуото Дзюба - Азмун разпиля пореден съперник (видео)

Шампионът Зенит постигна гръмка победа с 6:0 над Уфа и продължава да е начело в класирането на РПЛ. Хеттрик на Артьом Дзюба и два гола на Сердар Азмун бяха в основата на разгромния успех на питерци. В добавеното време се разписа и резервата Алексей Сутормин.

Зенит събра 20 точки, колкото има и Спартак (Москва), но тимът от Санкт Петербург е лидер благодарение на по-добрата си голова разлика. Уфа допусна трета поредна загуба и заема 14-а позиция в подреждането с едва 5 точки.
Резултата откри Азмун в 24-ата минута след асистенция на Вилмар Бариос. Иранецът стреля от въздуха, топката се отклони от напречната греда и тупна зад голлинията. В 32-ата минута домакините получиха дузпа, която Дзюба безпроблемно реализира.
След почивката Уфа не оказа никаква съпротива и футболистите на Зенит се забавляваха на терена. Головете във вратата на Александър Беленов следваха един след друг. В 61-ата минута Дзюба асистира на Азмун за 3:0, а в 72-ата руският национал сътвори истински шедьовър. Той получи пас от Александър Ерохин, спря си топката на гърди и с майсторски удар намери далечния ъгъл.

Дзюба оформи хеттрика си в 88-ата минута, когато размени подавания с Магомед Оздоев и технично стреля под гредата. Таранът на Зенит се отличи и с втора асистенция, а резервата Сутормин довърши Уфа с шести гол.