Възходът на ЦСКА (М) продължи и срещу Уфа (видео)

След като в миналия кръг спечели дербито със Спартак (Москва), днес ЦСКА (Москва) постигна нов успех в РПЛ и се изкачи на трето място в класирането, само на точка зад водачите Зенит и Спартак (Москва). "Армейците" се наложиха на стадион "Нефтяник" с 1:0, а гола отбеляза Кристиян Бистрович в 65-ата минута.

ЦСКА беше по-добрият отбор и заслужено стигна до трите точки. Уфа дълго време успяваше да отбие натиска на гостите, а вратарят Александър Беленов получи наградата за играч на мача.

Беленов спаси няколко стопроцентови положения още до почивката. Той спря последователно Константин Кучаев, Иван Обляков и Марио Фернандес, но натискът на ЦСКА не отслабна. В средата на първото полувреме тимът на Виктор Гончаренко имаше претенции за дузпа, но ситуацията беше прегледна с ВАР и реферът Николай Волошин не посочи бялата точка.
След почивката решаващи се оказаха смените на Гончаренко. Беларуският специалист пусна едновременно Фьодор Чалов и Бистрович, като именно комбинация между двамата в 65-ата минута донесе третата поредна шампионатна победа на отбора. Чалов получи топката с гръб в наказателното поле, подаде на Бистрович и хърватинът стреля безкомпромисно под гредата.
Чалов можеше да реши всичко в 73-ата минута, но изстрелът му срещна гредата. Уфа игра под възможностите си и почти не затрудни Игор Акинфеев.
Домакините останаха на 14-а позиция с 5 точки, а в следващия кръг ще са гости на Зенит. На ЦСКА пък предстои дерби с Локомотив (Москва).