Десет от Сочи удържаха Краснодар (видео)

Отборите на Сочи и Краснодар направиха равенство 1:1 в дербито от 9-ия кръг на руското първенство. Кристиан Нобоа откри от дузпа за тима на контузения Ивелин Попов, но в началото на втората част Кирил Зайка получи червен картон, а в 59-ата минута Игор Смолников изравни. В класирането Сочи е на 4-о място с точка повече от "гражданите", които са пети.

Преди седмица Сочи претърпя първата си загуба за сезона, но днес показа много приятен футбол срещу един от най-силните отбори в РПЛ. Гостите пък сякаш мислеха повече за реванша срещу ПАОК, след който могат за първи път в историята си да влязат в групите на Шампионската лига.

Още във 2-ата минута Нобоа падна в наказателното поле и реферът Сергей Карасьов посочи бялата точка. Той обаче го направи за нарушение не срещу екадореца, а срещу Кирил Зайка от страна на Сергей Петров. Ситуацията беше преразгледана с помощта на ВАР и решението за дузпа остана, а Нобоа вкара 7-ото си попадение през кампанията.
Краснодар можеше да изравни в 12-ата минута, но Сослан Джанаев спаси с крак удара на Виктор Клаесон. "Биковете" взеха инициативата и изпълниха няколко статични положение в близост до вратата на домакините, но те не доведоха до гол.
В 40-ата минута се стигна до голямо разбъркване в пеналта на Сочи, но Джанаев отрази два последователни изстрела на Даниил Уткин. Малко преди почивката Уткин все пак прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради нарушение в атака.
След почивката Краснодар доминираше, а в редиците на Сочи един от най-активните беше Жоаозиньо, който се изправи срещу бившия си отбор. В 55-ата минута Зайка, който вече имаше жълт картон, влезе грубо в краката на Петров и остави домакините с човек по-малко.
Гостите веднага натиснаха и в 59-ата вкараха за 1:1. Точен беше Игор Смолников с красив удар от ъгъла на наказателното пол, който прехвърли Джанаев.
Краснодар загради домакините в тяхната половина, но ударите на футболистите в зелено или бяха неточни, или Джанаев се намесваше. В крайна сметка мачът завърши без победител, от което по-доволни трябва да са в Сочи.