Краснодар вкара 7 гола на новак

Осмият кръг в руската Премиер лига започна с впечатляващ резултат - 7:2 за Краснодар срещу Химки. "Биковете" показаха, че навлизат във все по-силна форма и нанесоха тежко поражение на новака в елита. По този начин тимът на Мурад Мусаев се изкачи на трето място в класирането с 14 точки, а Химки е в зоната на изпадащите с едва 3 пункта в актива си.

Головата фиеста започна с попадение на Маркус Берг в 19-ата минута. Шведският нападател пропусна дузпа, но при добавката прати топката във вратата на гостите. До почивката два гола вкара другият швед в състава на домакините - Виктор Клаесон. В 23-ата минута той стреля точно под плонжа на вратаря Иля Лантратов, но Химки съумя да отговори подобаващо.
Аршак Корян намали в 27-ата минута с красив далечен удар, а в 42-ата отново той се разписа за 2:2. Този път попадението падна от дузпа, отсъдена за нарушение на Тони Вилена. В самия край на полувремето обаче Реми Кабела асистира на Клаесон, който отблизо не сбърка.

След почивката интригата изчезна много бързо. Вилена се реваншира за грешката си при дузпата и завърши с гол най-красивата атака в целия мач. В 62-ата минута Клаесон върна жеста на Кабела, който стреля до гредата за 5:2. Разгромния резултата оформиха Даниил Уткин и Магомед-Шапи Сулейманов.

"Няма какво толкова да се каже. на терена имаше само един отбор - Краснодар. През първото полувреме донякъде успявахме да се противопоставим, но след това бяхме напълно безпомощни", коментира треньорът на Химки Дмитрий Гунко.
В следващия кръг Краснодар ще гостува на Сочи, а Химки ще посрещне Динамо (Москва).