Краснодар взе аванс срещу ПАОК

Руският Краснодар взе крехък аванс от 2:1 срещу гръцкия гранд ПАОК в първия мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Реваншът е на 30 септември на стадион "Тумба" в Солун.

Двубоят започна кошмарно за домакините от Краснодар. Още в седмата минута реферът Клеман Тюрпен даде дузпа за гостите, отсъдена за игра с ръка след намесата на ВАР.

Халфът Димитриос Пелкас обаче не успя да реализира наказателния удар, след като стражът на "биковете" Матвей Сафонов спаси. В 32-ата минута обаче Пелкас, който е капитан на ПАОК, успя да открие резултата. Само шест минути по-късно Виктор Класон изравни за домакините от дузпа. Резултатът се запази до 70-ата минута, когато Реми Кабела успя да донесе победата за Краснодар.

Резултатът обещава интересен реванш, в който и двата отбора има своите шансове да продължат.