Изненада в Солун - ПАОК повали Бенфика (видео)

ПАОК си отмъсти на Бенфика за отпадането в квалификациите на Шампионската лига преди две години. Двата тима се изправиха отново един срещу друг в пресявките на турнира и гръцкият тим се наложи с 2:1. Попаденията за "черно-белите" от Солун вкараха Димитрис Янулис и Андрия Живкович, а Рафа Силва върна едно попадение в добавеното време.

Мачът започна с подчертано надмощие на гостите и още в 8-ата минута Харис Сеферович стреля неточно от удобна позиция. Швейцарският национал имаше още няколко възможности да се разпише, но не показа хладнокръвие. В 26-ата минута вратарят на ПАОК Живко Живкович със сетни сили изби удар на Адел Таарабт, а в 30-ата Пици уцели гредата от пряк свободен удар.
Португалците продължиха да доминират и след почивката, но не намираха път към вратата на домакините. Живкович отново показа добър рефлекс, избивайки шут на Евертон. В 63-ата минута ПАОК организира първата си опасна атака и тя завърши с попадение. Чуба Акпом проби по левия фланг и центрира ниско по тревата към Янулис, който отклони топката в далечния ъгъл за 1:0.

Жорже Жезус пусна в игра Винисиус и рекордната покупка в историята на Бенфика - 19-годишния уругваец Дарвин Нунес. Четвърт час преди края Андрия Живкович напредна и с плътен изстрел от границата на наказателното поле вкара втори гол за ПАОК. Халфът не се зарадва от уважение към бившия си клуб.
Гърците можеха да решат всичко в 79-ата минута, но след удара на Христос Цолис топката попадна в страничната мрежа. Секунди след това Живко Живкович попречи на Алекс Грималдо да върне надеждите на Бенфика. Бенфика все пак стигна до гол, дело на Рафа Силва, но чак в 94-ата минута.

Следващият съперник на ПАОК ще е Краснодар, а победителят от двата мача ще се класира за груповата фаза на Шампионската лига.