Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

ЦСКА разби Спартак в дербито на Москва

ЦСКА (Москва) спечели по категоричен начин с 3:1 дербито със Спартак (Москва) от 7-ия кръг на руската Премиер лига. "Армейците" първи получиха гол в своята врата, но направиха впечатляващ обрат.

Есекиел Понсе даде преднина на гостите в 11-ата минута с красив гол след параболичен шут от границата на наказателното поле.

В 30-ата минута обаче Хьордур Магнусон изравни резултата с глава след центриране от корнер, а в 45-ата минута домакините излязоха напред след като Никола Влашич бе намерен около точката на дузпата и с удар в горния ляв ъгъл направи 2:1.

"Армейците" подпечатаха победата си в добавеното време, когато след хубава комбинация отдясно Чидера Еджуке получи в наказателното поле и с сиагонален удар по земя намери вратата за 3:1.

Така ЦСКА събра актив от 13 точки и се изкачи до 4-ото място в таблицата. Спартак пък пропусна да атакува върха, като остава на 2-ото място с 14 точки.