Гент си поигра с огъня, но елиминира Рапид (видео)

Гент победи с 2:1 Рапид (Виена) и се класира за плейофите в Шампионската лига - последното стъпало преди груповата фаза. Белгийският тим беше по-добър и поведе спокойно с попадения на Никлас Дорш и роман Яремчук (от дузпа), но в края на мача се отпусна и можеше да си изпати. Австрийците намалиха чрез Юсуф Демир в третата минута на добавеното време, а след това пропуснаха "златна" възможност да изравнят и да се доберат до продължения.

Германецът Дорш откри резултата в 36-ата минута след прекрасно центриране на Свен Кумс и хубав удар с глава. Преди това обаче и австрийците можеха да поведат, но Томас Мург стреля покрай гредата.
В 56-ата минута Лео Граймъл фаулира в наказателното поле Гиорги Чакветадзе и реферът Андреас Екберг посочи бялата точка. Украинецът Яремчук превърна дузпата в гол и доближи Гент до следващия кръг.

В 93-ата минута 17-годишният Демир намали, а Рапид имаше време за още една атака. Защитата на Гент не внимаваше и остави виновника за дузпата Граймъл абсюлютно непокрит, но той прати топката в аут. Следващият съперник на Гент ще е Динамо (Киев).