Дузпа, отменен гол, нерви и червен картон при нов успех на малките "боляри"

Вторият отбор на Етър победи Локомотив (Дряново) с 3:2 във Велико Търново. Двубоят е от шестия кръг на Северозападна Трета лига.

Освен петте гола в мача имаше още голови ситуации, дузпа, отменен гол, нерви и червен картон.

Гостите започнаха по-добре. Предимството си материализираха половин час след началния съдийски сигнал с точен удар на капитана Константин Йорданов. Младият тим на домакините обаче моментално изравни с попадение на Стивън Манолов. Именно той направи тотален обрат в резултата, разписвайки се десетина минути след почивката. Негов съотборник обаче игра с ръка в наказателното поле и рефера Мирослав Михайлов отсъди дузпа, която Емил Копаранов вкара за 2:2 в средата на полувремето.

Същински екшън се разигра в последните минути на срещата. Първо влезлият като резерва за дряновци – Рачо Генков отбеляза гол, но той не беше зачетен. Малко след това резервата на Етър – Кристиян Кънчев бе точен – 3:2. Миг след попадението локомотивци реагираха бурно, с претенции за засада на играч на съперника. Съдията обаче не уважи протестите им. Последва нова търновска атака, при която локомотивци пак претендираха за засада, сигнал не последва, Генков застигна устремил се с топката съперник, фаулира го и реферът го отстрани с червен картон.

Етър ВТ II: 1. Иван Георгиев, 73. Борислав Марков, 4. Десислав Пенев, 7. Димитър Байдаков (капитан), 5. Димитър Цонев, 99. Велизар Тонков, 14. Кристиян Иванов, 17. Стивън Манолов, 22. Калоян Митев, 16. Юлиян Райков, 70. Христо Марков.
Треньор – Марин Стефанов

Локомотив Дряново: 1. Иван Христов, 13. Денчо Шипкалиев, 15. Илиян Илиев, 7. Йордан Иванов, 2. Тихомир Димитров Трифонов, 8. Константин Йорданов (капитан), 23. Явор Генчев, 14. Тодор Чирпанов, 9. Момчил Савов, 17. Георги Колев, 21. Емил Копаранов.