Франция удари Хърватия в повторението на финала от Мондиал 2018 (видео)

Световният шампион Франция разгроми на ходом с 4:2 Хърватия в повторението на финала от Мондиал 2018, който завърши със същия резултат. Двубоят бе от Лига А, група 3 на турнира Лигата на нациите.

Първото попадение беше на сметката на "ватрените" и го отбеляза Деян Ловрен в 17-ата минута. Нежеланият в Барса Антоан Гризман върна равенството в края на първата част. Секунди преди почивката Антони Марсиал донесе пълен обрат за Франция. В началото на втората част хърватите изравниха с гол на Брекало в 55-ата минута. В 65-ата минута Упемакено изведе Франция отново напред в резултата. Оливие Жиру от дузпа направи резултата 4:2 в 76-ата минута и така оформи крайния резултат.

Селекционерът на "петлите" Дидие Дешан бе извършил седем промени спрямо двубоя с Швеция от първия кръг, но залага отново на любимата си схема 3-5-2. Голямата звезда Килиан Мбапе е аут, след като даде положителна проба за коронавирус.
"Петлите" започнаха вяло мача, а многото промени също се отразиха на играта. Хърватите от своя страна се вложиха максимално, за да заличат негативните впечатления от загубата с 1:4 от Португалия на старта. След няколко разменени ситуации, тимът на Хърватия стигна до откриване на резултата в 12-ата минута чрез Деян Ловрен, който с удар с левия крак от близка дистанция направи стража Юго Лорис безпомощен.
Домакините се активизираха след получения гол, но трудно стигаха до добри положения през вратата на хърватите. В 23-ата минута Антони Марсиал отправи удар, но доста неточен. "Петлите" приеха играта в своята половина и чакаха своя шанс. Той дойде в 43-ата минута, когато Антоан Гризман успя да изравни сле чудесна атака, подхваната от Марсиал и продължена от Бен Йедер. Две минути по-късно обратът беше факт. Сисоко и Бен Йедер комбинираха отдясно, нападателят на Монако прати топката в наказателното поле, където Марсиал успя да засече топката. Тя се отби в гредата и се удари в рамото на стража Доминик Ливакович, след което влетя във вратата за 2:1.
Началото на втората част беше обещаващо. Хърватите успяха да изравнят резултата, след като Матео Ковачич изведе по прекрасен начин Йосип Брекало, който напредна и успя да преодолее Юго Лорис за 2:2. Това обаче беше всичко за "ватрените". В 65-ата минута Дайо Упамекано засече в мрежата центриране от ъглов удар на Антоан Гризман. В 76-ата всичко за Хърватия свърши, след като домакините получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Марсело Брозович. Оливие Жиру се нае с изпълнението и не сгреши - 4:2, което се оказа и крайният резултат в този вълнуващ сблъсък.

Франция - Хърватия 4:2

0:1 - Ловрен 17
1:1 - Гризман 43
2:1 - Марсиал 45
2:2 - Брекало 55
3:2 - Упамекано 65
4:2 - Жиру 76-дузпа
Франция: Лорис, Упамекано, Лангле, Ернандес, Сисоко, Канте, Н'Зонзи, Менди, Гризман, Бен Йедер, Марсиал.
Хърватия: Ливакович, Мелняк, Чалета-Цар, Ловрен, Уремович, Влашич, Брозович, Ковачич, Перишич, Крамарич, Ребич.