Холанд и Норвегия се развихриха в Белфаст (видео)

Ерлинг Холанд започна редовно да бележи и за националния отбор на Норвегия. 20-годишният нападател се разписа два пъти, а неговият тим спечели с 5:1 при гостуването си на Северна Ирландия. Играчът на Борусия (Дортмунд) преди няколко дни отбеляза първия си гол за отбора, но вече има 3 попадания в 4 мача.

Двубоят започна във вихрено темпо и с три гола до седмата минута. Елиунуси откри резултата в полза на гостите, а Макнеър изравни. Секунди по-късно Холанд направи резултата 1:2.

Александър Сорлот се разписа в 19-ата минута, за да увеличи аванса на норвежците. Отново той се нареди сред голмайсторите в началото на второто полувреме, а след втория гол на Холанд Норвегия водеше с 5:1 в 58-ата минута.