Австрия изненада Норвегия в Осло

Всички резултати и голмайстори в Лигата на нациите

Отборът на Австрия постигна победа с 2:1 като гост над Норвегия в двубой от Лига В, група 1, на турнира Лигата на нациите.

Резултатът в Осло беше открит от Михаел Грегорич в 35-ата минута, който отблизо засече в мрежата центриране на Улмер в наказателното поле. Гостите удвоиха аванса си в 54-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в тяхна полза за игра с ръка в наказателното поле.

Зад топката застана Марсел Забитцер, който не сбърка. До края домакините успяха да стигнат единствено до почетно попадение, като негов автор стана младата звезда на Борусия Дортмунд Ерлинг Холанд в 66-ата.