Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Румъния изпусна победата срещу десетима от Северна Ирландия (видео)

Отборите на Румъния и Северна Ирландия не успяха да се победят на “Национал Арена” в Букурещ, завършвайки наравно 1:1 в първия си мач от група 1 на дивизия “Б”. Защитникът на Лудогорец Драгош Григоре остана резерва през целия двубой.

Северните ни съседи откриха резултата в 25-ата минута след заучено изпълнение на фаул, което доведе до гол на Георге Пушкаш. Останаха обаче съмнения за засада на нападателя. В 39-ата минута балканците бяха подпомогнати от Джош Магенис, който беше изгонен заради втори жълт картон. Вместо да се възползват от числения и игровия си превес през втората част, те получиха изравнителен гол в 86-ата минута, когато вратарят Бейли Пийкок-Фарел центрира от фаул от центъра на терена, Кайл Лафърти прати топката с глава към Гавин Уайт, който пък я насочи в противниковата врата за крайното 1:1.

В понеделник Румъния гостува на Австрия, а Северна Ирландия е домакин на Норвегия.