Шотландия спечели срещу дебютантите на Чехия (видео)

Шотландия постигна обрат и стигна до победа с 2:1 при гостуването си на Чехия. Тимът на домакините бе изцяло променен от мача срещу Словакия преди няколко дни, след като се разбра, че някои от футболистите са заразени с коронавирус.

Въпреки че съставът на чехите беше пълен с дебютанти, тимът поведе в 11-ата минута чрез Якуб Пешек. Линдън Дайкс успя да изравни с първия си гол за националния отбор. В началото на второто полувреме Райън Кристи от дузпа отбеляза попадение, което се оказа победно. Чехите бяха близо до изравняване на два пъти, но Хавлик пропусна, а удар на Рушек уцели гредата.

След този успех шотландците оглавиха група 2 на Лига В на Лигата на нациите с актив от 4 точки. Днешният им съперник заема второто място с точка по-малко.

Мачът бе предшестван от драмата в отбора на Чехия. Домакините пратиха целия състав от предишния мач в изолация и извикаха 22 нови играчи. Въпреки това срещата бе равностойна и домакините се представиха на ниво.

ЧЕХИЯ - ШОТЛАНДИЯ 1:2