Унгария впечатли в гостуването на Турция (видео)

Съперникът на България в плейофа за класиране на Евро 2020 - Унгария, впечатли с представянето си в първия си мач от Лига "Б", група 3 на Лигата на нациите. Маджарите победиха Турция с 1:0 като гост, като можеха да си тръгнат и с доста по-убедителнен успех. Единственият гол в мача отбеляза Доминик Шобошлай в 80-ата минута.

Още от самото начало гостите стояха по-добре и на два пъти Адам Шалай отправи опасни удари, които бяха спасени от вратаря на Турция.

В 19-ата минута изстрел на Шобошлай от границата на наказателното поле се отби от гредата, а в 31-ата минута и Филип Холендер стреля в напречната греда отблизо.

Най-доброто положение за Турция пък пропусна Бурак Йълмаз в 53-ата минута, когато останал очи в очи с вратаря не успя да го преодолее.

В 80-ата минута Унгария стигна и до успеха. Шобошлай отправи страхотен изстрел от фаул и с помощта на гредата топката се озова в мрежата за 0:1.

Така Унгария записа първи три точки в актива си, докато южните ни съседи остават с нулев актив.