Русия повали Сърбия с два гола на Дзюба (видео)

Русия започна с победа участието си в Лигата на нациите. на стадион "Динамо" в Москва домакините се наложиха с 3:1 над Сърбия. Два от головете отбеляза Артьом Дзюба, а между тях се разписа и Вячеслав Караваев. За сърбите точен беше Александър Митрович.

Руснаците бяха в ролята на лек фаворит преди мача. Селекционерът Станислав Черчесов не изненада с избора на стартов състав. Той заложи на схема с един чист нападател в лицето на Артьом Дзюба, а в халфовата линия действаха Вячеслав Караваев, Роман Зобнин, Магомед Оздоев, Алексей Ионов и Зелимхан Бакаев. На вратата застана Антон Шунин.
Сърбите не успяха да се класират за Евро 2020 чрез квалификациите, но ще имат втори шанс през баражите в Лигата на нациите. В дебютното издание на турнира те спечелиха групата си и се изкачиха от Лига С в Лига В. Срещу Русия нападението водеше Александър Митрович, а от втора позиция му помагаха Сергей Милинкович-Савич и Душан Тадич.

Гостите бяха по-активни в началото и стигнаха до ранен ъглов удар, но центрирането на Костич не затрудни защитата на Русия. Малко по-късно отново Костич прати топката в наказателното поле и Милинкович-Савич стреля с глава, но над вратата.
Руснаците играеха с повече скорост, но не съумяваха да развият атаките си докрай. В 21-ата минута грешка на Бакаев доведе до контра на Сърбия и изстрел на Милинкович-Савич, спасен от Шунин. Домакините отговориха с много сериозен пропуск на Дзюба, но и намесата на Марко Дмитрович заслужава похвали.

В 40-ата минута руснаците можеха да поведат. Дзюба центрира ниско към далечната греда, но Бакаев не уцели вратата. В самия край на полувремето Ионов беше изведен с дълъг пас, но Дмитрович излезе навреме и изчисти.
Веднага след почивката домакините поведоха. Бакаев влезе на скорост в наказателното поле и беше повален от Страхиня Павлович. Дузпата изпълни Дзюба, който много спокойно залъга Дмитрович и прати топката в обратния ъгъл - 1:0. Сърбите можеха да изравнят в ответната атака, но Георгий Джикия пресече извеждащия пас на Костич. В 63-ата минута Караваев подари топката на Митрович, но таранът на Фулъм стреля право в ръцете на Шунин.

В 69-ата минута дойде най-красивият момент в мача. Юрий Жирков подаде на Караваев, който от границата на пеналта шутира фалцово и заби топката под гредата. Това беше първи гол за футболиста на Зенит с екипа на националния тим.
Интригата се върна в 78-ата минута. Лазович напредна отдясно и пусна прострелен пас към Митрович, който се разписа на празна врата. Само три минути по-късно Неманя Максимович се подхлъзна и Дзюба овладя топката, пращайки я във вратата на сърбите за крайното 3:1.

Следвщият мач на Русия е като гост на Унгария, а сърбите ще посрещнат Турция.