Лориен се завърна в Лига 1 с победа (видео)

Новакът в Лига 1 Лориен започна сезона с победа с 3:1 при домакинството си на Страсбург. Тимът изоставаше на почивката, но стигна до обрат през втората част.

Елзасците поведоха в резултата в 30-ата минута, когато Меди Шаири се разписа с шут по земя от границата на наказателното поле. “Мерлузите” обаче изиграха отлично второ полувреме и отбелязаха цели три гола. Обратът започна в 51-ата минута, когато Йоан Виса засече с глава центриране на Куентин Боасгар. В 60-ата капитанът на гостите Стефан Митрович фаулира Адриан Гърбич в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Именно нападателят превърна дузпата в гол. В 87-ата Еиджи Кавашима изби удар на резервата Силвен Марво, но топката отиде в друг играч, появил се от скамейката - Пиер-Ива Хамел, който оформи крайното 3:1.