Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Зенит с 4 от 4 в Премиер лигата

Шампионът Зенит (Санкт Петербург) увеличи аванса си на върха във временното класиране в Премиер лигата, след като постигна четвърта поредна победа в първенството. Питерци разгромиха с 4:1 Тамбов у дома в двубой от четвъртия кръг и събраха 12 точки, като имат 4 повече от най-близкия си преследвач - Сочи.

Капитанът на Зенит Артьом Дзюба излезе на терена навръх 32-ия си рожден ден, но така и не успя да се разпише.Зенит упражни сериозен натиск през първата част, но трудно предоляваше сгъстената отбрана на гостите, които излязоха в схема 5-3-2. Дзюба направи непростим пропуск, след като се озова очи в очи със стража Сергей Рижиков.

Той опита да го преодолее технично, но намеренията му бяха разгадани. Така се стигна до 41-ата минута, коато Дъглас Сантос откри с първия си гол за Зенит, като прати топката в горния далечен ъгъл на вратата.

Второто полувреме започна с бърз гол за домакините, като негов автор стана Малком, но в основата на попадението беше младия защитник Даниил Круговой. До края Александър Ерохин и Сердар Азмун в 68-ата и 73-ата минути направиха резултата 4:0, а в самия край Кирил Панченко вкара почетно за Тамбов.