Без победител в дербито на новаците (видео)

Отборите на Химки и Ротор завършиха 1:1 в мач от 6-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Сблъсъкът между двата новака в елита беше равностоен и логично не излъчи победител. По този начин съперниците останаха единствените тимове без победа от старта на сезона.

Преди почивката Ротор беше по-добрият отбор и заслужено излезе напред в резултата. Точен беше Камил Мулин в 32-ата минута след асистенция на Данил Степанов. Гредата също помогна на топката да спре в мрежата на домакините.
Химки заигра много по-агресивно през второто полувреме. В 56-ата минута Аршак Корян центрира към Александър Ломовицкий и той засече топката за 1:1.

В класирането Химки е на 14-о място с 3 точки, а Ротор е на дъното с 2.