Ахмат остави Ротор на дъното (видео)

В мач от 3-ия кръг на руската Премиер лига Ахмат се наложи с 3:1 над новака Ростов. Андрес Понсе пропусна дузпа за домакините преди почивката, но след нея два гола на Одисе Роши и попадение на Владимир Илин осигуриха трите точки на тима от Грозни, а Сергей Серченков вкара за Ротор. Ахмат нямаше победа преди този мач, но вече се придвижи в средата на класирането. Гостите от Волгоград пък отбелязаха първия си гол, след като се завърнаха в елита на руския футбол.

Надмощието на Ахмат в първите минути не доведе до сериозни положения пред вратата на Александър Довбня. В средата на полувремето Данил Степанов от Ротор поиска дузпа за блъскане в наказателното поле от страна на Марат Бистров, но контактът се стори недостатъчен на рефера Сергей Лапочкин, за да посочи бялата точка.
Малко по-късно самият Степанов извърши нарушение в пеналта срещу Бернард Бериша и този път нямаше никакви спорове, че това е дузпа за Ахмат. Андрес Понсе уцели гредата, след което довкара топката, но голът му беше отменен.

В 39-ата минута се стигна до ново спорно положение. Вратарят на Аахмат Гиорги Шелия и Андрей Семьонов не се разбраха кой да играе с топката, пръв до нея стигна Камил Мулин и се строполи в наказателното поле. Първоначално Лапочкин отсъи дузпа, но после преразгледа сситуацията с помощта на ВАР и вдигна жълт картон за симулация на Мулин.

В 47-ата минута Олег Иванов намери с външен фалц Владимир Илин, който от въздуха прати топката в мрежата - красив и в същото време много важен гол за Ахмат. В 53-ата минута Одисе Роши се ориентира най-добре в наказателното поле на Ротор и стреля, а след рикошет в напречната греда кълбото спря зад голлинията - 2:0.
В 58-ата минута Сергей Серченков върна едно попадение, но много бързо домакините отново си осигуриха комфортен аванс. Точен за втори път беше резервата Роши след пас на Илин. В 71-ата инута пък Седрик Гогуа от Ротор получи червен картон.