Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Нов успех за Павликени в Трета лига

Втора поредна победа в първенството записа ОФК Павликени. Като домакини възпитаниците на Димитър Тодоров удариха с 2:0 новака Пещера (Галата) и събраха пълен актив от 6 точки.

Павликенчани натиснаха съперника си още от началните минути и в първия половин час създадоха няколко добри възможности, а попадение на Стефан Гинчев не бе зачетено. В 37-ата минута Гинчев бе фаулиран в наказателното поле на гостите, след като проби по аутлинията и реферът правилно отсъди дузпа, реализирана от Йордан Йорданов за 1:0. Малко преди края на първата част Пещера създаде единствената си опасност пред вратата на павликенчани, но ударът мина встрани от нея.
Стефан Гинчев вкара за 2:0 в 85-ата минута, изпращайки топката в мрежата на гостите с красива странична ножица след центриране на Александър Узунов. Гостите пък се отличиха предимно с твърдата си игра, честите нарушения и пререканията със съперници и рефер. Двубоят се игра пред почти пълни трибуни, като агитката от Галата бе около 200 души.