Локомотив Москва си тръгна с трите точки от Казан

Локомотив Москва стартира ударно сезона в руската Премиер лига. Столичните "железничари" побеиха с 2:0 като гост Рубин в Казан в двубоя от първия кръг. Резултатът беше открит още във втората минута, когато се разписа Алексей Миранчук. В средата на първите 45 минути Дмитрий Баринов удвои, като и този път асистенцията беше дело на Дмитрий Рибчинский.

Резултатът изнерви доста треньора на Рубин Леонид Слуцкий, който беше изгонен от скамейката в паузата. Наставникът имаше претенции за неотсъдена дузпа за нарушение на вратаря на гостите Гилерме срещу Иван Игнатиев.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като влезлият като резерва през втората част Силвие Бегич беше изгонен с червен картон в 65-ата минута.В следващия кръг Локомотив приема Краснодар, докато Рубин е домакин на Урал. И двете срещи са на 15 август.