Гледай на живо

Евро 2020: "Трето полувреме" след Нидерландия - Украйна 3:2

Известни са четвъртфиналите на Държавното лично първенство до 18 г. "Амбинор"

Известни са четвъртфиналите на Държавното лично първенство до 18 г. "Амбинор"
Днес станаха ясни четвъртфиналите на Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 18 г. "Амбинор". Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК „Левски" в София.
 

При юношите Васил Димитров победи Иван Пенев с 6-1,3-6, 7-6 (5) в мач продължил повече от три часа. На четвърфиналите Димитров ще играе срещу Пьотр Нестеров. №1 в схемата Нестеров се наложи с 6-1, 7-6 (4) над Никола Керемедчиев. №2 Мерт Рамадан, който е Държавен шампион в зала, победи Димитър Пенчев с 6-2, 6-0. Рамадан ще играе на четвъртфиналите срещу Динко Динев, който елиминира Ивайло Дечев с 6-2, 6-1 За топ 8 се класираха още Денислав Проданов, Янаки Милев, Александър Темов и Веселин Киселков.

Резултати, юноши, 1/18-финали:

№1 Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) - Никола Керемедчиев (ТК "Локомотив 1929", София) 6-1, 7-6 (4)

№5 Васил Димитров (ТК "НСА", гр.София) - Иван Пенев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) 6-1,3-6, 7-6 (5)

№4 Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) - Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6-2, 6-2

№ 6 Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) - Владимир Попов (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) 6-4, 6-1

Александър Темов (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) - Виктор Григоров (ТК "НСА", гр.София) 6-2, 6-1

Веселин Киселков (ТК "Авеню", гр.Бургас) - Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) 6-2, 6-3

Динко Динев (ТК "Авеню", гр.Бургас) - №8 Ивайло Дечев (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6-2, 6-1

№2 Мерт Рамадан (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) - Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-2, 6-0

Четвъртфинали:

№1 Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) - №5 Васил Димитров (ТК "НСА", гр.София)

№4 Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) - № 6 Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив)

Александър Темов (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) - Веселин Киселков (ТК "Авеню", гр.Бургас)

№2 Мерт Рамадан (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) - Динко Динев (ТК "Авеню", гр.Бургас)

За четвъртфиналите при девойките се класираха само три от първите осем поставени.

Водачката в схемата Елена Кралева победи Дария Великова със 7-6(2), 6-2. Държавната шампионка в зала и №4 в схемата Даря Шаламанова се наложи над Йоана Константинова с 6-1, 6-3. Поставената под номер 5 Стела Пеева победи Марина Христова с 6-2, 6-0. За четвъртфиналите се класираха още Габриела Митева, Лия Пенчева, Катерина Димитрова, Каталина Петрова и Държавната шампионка от миналата година на открито Денислава Глушкова.

Резултати, девойки, 1/18-финали:

№1 Елена Кралева (ТК "Авеню", гр.Бургас) - Дария Великова (ТК "Изида", гр.Добрич) 7-6(2), 6-2

Габриела Митева (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) - Андреа Дукова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 7-6(3), 6-1

Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) - №3 Никол Русева (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-7(6), 6-3, 6-1

Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) - Мирела Шкумбова (ТК "Дема", гр.София) 7-6(6), 7-5

№5 Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) - Марина Христова (ТК "Галакси Спорт", гр.Бургас) 6-2, 6-0

№4 Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София) - Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) 6-1, 6-3

Каталина Петрова (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) - Цвета Радева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) 6-1, 3-6, 6-3

Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) - Ралица Александрова (ТК "НСА", гр.София) 6-3, 6-4

Четвъртфинали:

№1 Елена Кралева (ТК "Авеню", гр.Бургас) - Габриела Митева (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София)

Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) - Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив)

№5 Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) - №4 Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София)

Каталина Петрова (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) - Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София)

Програма

5 август - 1/4 финали единично юноши и девойки; ФИНАЛИ ДВОЙКИ юноши и девойки

6.август - 1/2 финали единично юноши и девойки

7 август - ФИНАЛИ ЕДИНИЧНО ЮНОШИ И ДЕВОЙКИ

Още от Тенис

Виж всички