Двойните грешки съсякоха Григор във втория му мач в UTS (видео)

Григор Димитров загуби и втория си мач от второто издание на демонстративния турнир в Ница, организиран от треньора на Серина Уилямс - Патрик Муратоглу. Вчера хасковлията дебютира в Ultimate Tennis Showdown (UTS 2) с поражение с 0:4 от френския ветеран Ришар Гаске. UTS се провежда в експериментален формат с четири четвъртини от по 10 минути всяка (и евентуално тайбрек при равенство 2:2).

Днес Григор се изправи срещу друг доста опитен играч - 38-годишния испанец Фелисиано Лопес. Припомняме, че Григор наскоро се възстанови от коронавирус и в момента се опитва да се върне към добрата състезателна форма, в която всички се надяваме да го видим при рестарта на сезона в мъжкия професионален тенис през август.

Първа четвъртина

В първите 10 минути Лопес доминираше на корта. Той поведе в резултата още в първата половина на четвъртината и увеличаваше аванса си, като в крайна сметка спечели частта със 17:10.

Втора четвъртина

Втората четвъртина започна добре за Григор, който имаше ранен аванс от 3:1, а след това и от 5:3 точки. Последва силна серия за испанеца, който излезе напред при 10:6, но Димитров изравни за 10:10, като показа и блестящ ретур, с който не даде никакви шансове на Лопес при една от точките. Със страхотно стоп-воле на мрежата Лопес взе много важна точка за 14:11, а до края на частта оставаше съвсем малко време, но въпреки това Димитров намери начин да излъже съперника си. Григор изравни за 14:14, но пет секунди преди края испанският левичар имаше предимството да сервира. Въпреки това Григор спечели решаващата точка, след като Лопес изкара волето си в аут и българинът се пребори за тази драматична втора четвърт с 15:14.

Трета четвъртина

Григор стартира силно третата част, в която поведе с 5:1. Малко след това Лопес изравни за 6:6, но в заключителната фаза на четвъртината Димитров успя да пречупи съперника си и с 16:12 взе частта, осигурявайки си минимум равенство и евентуално изиграване на решаващ тайбрек.

Последна четвъртина

Григор имаше всички шансове да вземе и последната четвъртина, но при 10:9 за Лопес българинът направи две поредни двойни грешки и това на практика реши до голяма степен съдбата на частта. Лопес поведе с 16:9 и в крайна сметка взе четвъртината с 16:12, изпращайки мача в т. нар. “внезапна смърт”.
В решаващия тайбрек двамата имаха право на по един сервис и победителят трябваше да вземе две поредни точки. За съжаление тайбрекът продължи само секунди и завърши със светкавична победа за Лопес. Испанецът получи предимството да сервира пръв и вкара начален удар, който Григор не успя да върне. Сега бе ред на Димитров да сервира, но той допусна двойна грешка и по този начин подари победата на съперника си, срещу когото първата ни ракета има 4 победи от 6 мача в официалната статистика.
Така Григор загуби шансове да се класира за финалната четворка следващата неделя.

Григор Димитров - Фелисиано Лопес 2:3 (10:17, 15:14, 16:12, 12:16, 0:2)