Шиникова загуби от №91 в света

Българката Изабелла Шиникова загуби с 5:7, 4:6 от черногорката Данка Ковинич на демонстративния турнир по тенис на твърди кортове в Белград, организиран от Академията на Янко Типсаревич. До момента Шиникова и Ковинич имаха общо само една загуба в мачовете си от първите три групови фази и срещата очаквано бе много равностойна.

В първия сет Ковинич на два пъти повеждаше с пробив, но при 5:4 гейма в своя полза Шиникова имаше точка за спечелването на сета, макар и на сервис на съперничката си. Ковинич обаче издържа, след което проби за трети път за 6:5. В 12-ия гейм Шиникова имаше два брейкбола, които пропусна, и спаси три сетбола, преди при четвъртия черногорката да успее да затвори първата част.

Във втория сет единственият пробив дойде още в първия гейм и той позволи на намиращата се на 91-о място в световната ранглиста Ковинич да запише 11-ата си поредна победа в Белград.