Бивш левскар герой във финала за Купата на Полша (видео)

Бившият защитник на Левски Давид Яблонски не успя да вдигне трофей със "сините", но снощи имаше сериозен принос за триумфа на Краковия в турнира за Купата на Полша. Чешкият бранител вкара един от головете за своя тим във финала срещу Лехия (Гданск), завършил 3:2 след продължения. Краковия губеше с 1:2 до 88-ата минута, но Яблонски изравни и даде шанс на отбора си, а Матеуш Вдовяк донесе победата в 116-ата минута.

Това е историческа първа национална купа за Краковия в 114-годишната история на клуба. Тимът от Краков е ставал шампион 5 пъти, но за последно през далечната 1948 година.
В състава на Краковия е и бразилецът с български паспорт Диего Фераресо, който у нас игра за Литекс, Чавдар (Етрополе), Славия и Локомотив (Пловдив). Той беше в групата за финала, но остана сред резервите.

В 74-ата минута при 1:1 гол на Корнел Рапа от Краковия беше отменен за игра с ръка. Малко след това Марио Малоча от Лехия получи директен червен картон, но неговият отбор поведе в 85-ата минута с попадение на Давид Липски. Много скоро обаче Яблонски засече с глава центриране от корнер за 2:2, а малко преди да се стигне до дузпи, Вдовяк донесе победата на Краковия.