Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Петев продължава да мачка в Полша (видео)

Кръг преди края на редовния сезон Ягелония (Бялисток) си гарантира място в шампионската група на плейофите в полското първенство. Отборът на Ивайло Петев разгроми с 3:0 като гост ЛКС Лодз и заема 6-а позиция в класирането, като няма опасност да бъде изместен от първата осмица, която ще продължи битката за титлата и местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Това беше шести пореден мач без загуба за Ягелония. След подновяването на сезона тимът надви с 1:0 Краковия, навакса изоставане от 0:2 до 2:2 срещу Висла (Плоцк) и срази с лекота аутсайдера ЛКС.

Яков Пулич откри резултата в 12-ата минута след самостоятелен пробив и мощен шут с левия крак. В средата на първото полувреме Аркадиуш Маларж си вкара автогол, а в 69-ата минута Мартин Поспишил реализира дузпа.
"Мисля, че с играта си заслужавахме да спечелим. Радва ме начинът, по който футболистите подходиха към мача. Бяхме концентрирани и не дадохме никакви шансове на съперника. Вкарахме 3 гола, но пропуснахме поне още толкова. От утре започваме да мислим за следващия мач", заяви Петев на пресконференцията след двубоя.